Aktuální informace - Základní škola

Závody v běhu na lyžích - Liberec 2019

DSC 2675

V lednu uspořádala ZŠ a MŠ logopedická dvě výjimečné a vzájemně propojené akce. 17.1. 2019 byla slavnostní vernisáží v Krajské vědecké knihovně zahájena výstava k 1. ročníku celorepublikového závodu v běhu na lyžích žáků se sluchovým postižením. Výtvarné práce nejen na se sportovní tématikou vznikaly pod vedením paní učitelky Mgr. Pavlíny Kordové. Vlastní závody v běhu na lyžích proběhly 30. 1. 2019 na stadionu a tratích v Bedřichově. Žáci a žákyně ze šesti škol pro sluchově postižené z celé ČR poměřili síly v individuálním i štafetovém závodě. V individuálním závodě vybojovali domácí závodníci Adam Richter a Jaroslav Hybner 2. a 3. místo mezi chlapci a liberecký tým získal stříbrnou medaili ve smíšené štafetě. Nadšení ze zisku medaile v závodě nebo z výtvarného díla na výstavě je pro naše děti, které se v životě musí vyrovnat se svým zdravotním omezením velkým zážitkem a motivací. Velký dík za pomoc při organizaci patří zaměstnancům školy.