Loading color scheme

Účast našich žáků na Mistrovství ČR v malé kopané ZŠ pro sluchově postižené

Kopan18. 5. 2023      Ve středu 17. května se v moravském městě Kyjov konal 32. ročník Mistrovství ČR v malé kopané žáků základních škol pro sluchově postižené. 

Turnaje se zúčastnilo 7 škol z ČR - Ostrava, Kyjov, Plzeň, Olomouc, Valašské Meziříčí, Brno a Liberec.
Vzhledem k deštivému počasí se všechny zápasy konaly v tělocvičně.
Naši školu reprezentovalo 7 hráčů - Ouředník, Peréz, Janů, Hájek, Urban, Mikula, Šiváková. Ve všech čtyřech zápasech si vedli báječně, získali dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru a obsadili celkové 5. místo. 
Dlouhou cestu do Kyjova jsme si zpříjemnili poznáním tří významných míst ČR - památek Unesco. Navštívili jsme Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, Kutnou Horu a její historické centrum s chrámem Svaté Barbory a kostel Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.
Nakonec jsme si zaplavali a pobavili se v aquaparku v Kuřimi. 
Všem sedmi našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy na republikové akci.