Loading color scheme

Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků 2024

SPORTOVKY-2420. 6. 2024      V polovině června se již tradičně konala jedna z nejstarších republikových soutěží v ČR - Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků.  Do Prahy (pořadatelem byla ZŠ pro sluchově postižené Holečkova) se na 59. ročník her sjeli žáci ze 12 škol pro děti se sluchovým handicapem z celé České republiky. Ve třech dnech je čekalo nejen soutěžení v atletice, plavání, malé kopané a basketbalu, ale zároveň i prohlídka města, vzájemné seznamování a další pestrý kulturně-společenský program.

Naši libereckou výpravu reprezentovalo 16 žáků – 8 dívek a 8 chlapců. První sportovní soutěží byla atletika, ve které jsme získali 1 stříbrnou medaili (Ondřej Kopřiva - skok vysoký). V plavání podali naši žáci dobré výkony, na medaile to ale nestačilo. Pokračovalo se kopanou chlapců a basketbalem dívek, naši žáci si vedli skvěle. Chlapci vybojovali úžasné druhé místo, dívky obsadily deváté místo.

V celkovém pořadí škol se po součtu všech získaných bodů umístil „Liberec“ na 11. místě.

Všem žákům, kteří reprezentovali naší školu, děkujeme za jejich nasazení a skvělé výkony.  Věříme, že si Sportovní hry v Praze naplno užili a rádi se zúčastní v červnu 2025 Celostátních sportovních her sluchově postižených žáků v Ostravě.

 Školu reprezentovali: Hornová, Ginčová, Peukerová, Vaculová, Valnohová, Skácelová, Pokorná, Buduláková L., Kopřiva, Ouředník, Hájek, Urban, Janů, Soukup, Novotný, Kundrík.