Loading color scheme

Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků

9. 5. 2019 Od neděle 23. června do středy 26. června má naše škola čest organizovat jubilejní 55. ročník Celostátních sportovních her sluchově postižených žáků (CSHSPŽ).

     Po Plzni, Českých Budějovicích, Praze a Hradci Králové se sportovní hry přesouvají k nám do Liberce. Tuto krásnou tradici založila v roce 1960 kantorka učňovské školy v Bratislavě Milada Havlíčková – tehdy pro středoškolskou mládež.

            Na letošní hry do Liberce přijedou žáci a jejich vedoucí z 11 ti škol z celé České republiky. Účastníci budou ubytováni v Domově mládeže v Zeyerově ulici, sportovní klání se odehrají na městském stadionu Liberec, v bazénu Liberec, v tělocvičnách ZŠ Dobiášova a v areálu TU Liberec v Harcově. Z každé školy přijede 19 účastníků.

     Závodníci budou soutěžit ve čtyřech sportovních odvětvích – atletice, plavání, basketbalu a malé kopané. Z atletických disciplín to bude -  běh na 60m, běh na 800m a 1500m, skok do dálky, skok do výšky, vrh koulí a smíšená štafeta 4 x 60m.

Celostátní hry sluchově postižených žáků nejsou pouze o soutěžení a sportu, jde o setkání žáků se stejným typem handicapu, sblížení s novými lidmi, setkání známých, sdílení zážitků a zkušeností. Součástí her je i bohatý kulturní a společenský program.

Časový harmonogram, propozice her a další informace k CSHSPŽ naleznete na https://www.ssplbc.cz/celostatni-sportovni-hry-sluchove-postizenych-zaku-2019 .

Klára Masnicová