Loading color scheme

Slavnostní zakončení CSHSPŽ 2019

DSC339627. 6. 2019 Ve středu 26. června 2019 byl v odpoledních hodinách slavnostně zakončen 55. ročník Celostátních sportovních her pro sluchově postižené žáky. V úvodu ceremoniálu byly vyhlášeny čerstvé výsledky z dopoledního finále v malé kopané chlapců a basketbalu dívek. Bronzové medaile v malé kopané si odnesl tým z Prahy Ječné, stříbrné získal Liberec a zlato si pověsili na krk fotbalisté z Hradce Králové. Třetí místo v basketbale vybojovaly dívky z Valašského Meziříčí, druhou příčku obsadil tým z Ostravy a první místo právem patří basketbalistkám z Olomouce.

Předávání mimořádných ocenění a cen za celkové pořadí škol se ujal neslyšící olympijský vítěz v cyklistice, pan Dieter Šulák. Za liberecké sportovce byli za mimořádné výkony oceněni Adam Richter (nejlepší brankář malé kopané) a Adam Čapek, který i přes své zranění ruky nastoupil na finále běhu na 60 metrů a po návratu z nemocnice závodil ve skoku do výšky. V celkovém pořadí výsledků škol obsadili sportovci liberecké školy krásné čtvrté místo. O druhou a třetí příčku se podělily Ostrava s Hradcem Králové; nejlepší výkony předvedli olomoučtí sportovci.

V příštím roce se Celostátní sportovní hry pro sluchově postižené žáky budou konat ve Valašském Meziříčí.

Všem zúčastněným upřímně gratulujeme a těm, kteří přispěli k organizaci a zdárnému průběhu těchto her, patří velké díky.