Loading color scheme

Provoz mateřské školy

13. 3. 2020 Vážení rodiče, provoz MŠ zatím není přerušen. Na základě informací odboru školství, mládeže a tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje se v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 zavádějí tato opatření:

1) Předškolního vzdělávání se budou účastnit pouze děti, jejichž rodiče podepíší čestné prohlášení, že v posledních 14 dnech dítě ani rodiče nevycestovali do rizikových oblastí, kterými jsou: Čína, Jižní Korea, Irán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie, případně další dle aktuální situace.


2) Důrazně doporučuji, aby se předškolního vzdělávání v době, kdy je vyhlášen nouzový stav, účastnily pouze děti, jejichž rodiče jsou zaměstnáni a nemají možnost zajistit jiný způsob péče o děti. Rodiče pobírající aktivně rodičovský příspěvek (na MD) si ponechají děti doma. Rodiče pečující o dítě školou povinné mladší 10 let si ponechají doma i mladšího sourozence.
3) Učitelky budou provádět ve školce při ranním přejímání dětí tzv. zdravotní filtr, který opravňuje vedoucí učitelku nepřijmout v daný den do školky dítě, které vykazuje zjevné znaky jakéhokoli onemocnění vč. zvýšené teploty, rýmy či kašle. Do MŠ budou chodit pouze děti zcela zdravé.
4) Rodiče dětí a děti, kteří se vrátili ze zahraničí z rizikových oblastí, dodržují státem vydaná nařízení a stanovenou karanténu.

Cílem uvedených opatření je ochrana zdraví dětí, personálu mateřské školy potažmo všech obyvatel ČR. Pokud nastane situace, že onemocní některý ze zaměstnanců školy, tak bude škola uzavřena. Mimořádná opatření jsou účinná od 16. 3. 2020 do odvolání. Vzhledem k nepředvídatelnému vývoji situace může dojít k dalším omezovacím opatřením.

Velice děkujeme za pochopení a zodpovědné jednání. J. Karásek, J. Kaftanová