Loading color scheme

Aprílová kachna 2024

kachna202422. 4. 2024 Plaveckých závodů v Plzni se letos zúčastnili S. Skácelová, T. Peukerová, D. Novotný, O. Kopřiva a A. Peréz. Všem žákům děkujeme za plavecké výkony a reprezentaci školy.

Velikonoční dílny

velikonocnidilny202425. 3. 2024 V pátek 22.3. se na prvním stupni naší školy již tradičně uskutečnily velikonoční dílničky. Děkujeme vám všem, kteří jste se svými dětmi přišli a pomohli nám vytvořit příjemnou předvelikonoční atmosféru.

Zápis do 1.ročníku ZŠ pro školní rok 2024/2025

zpisdoZ24. 1. 2024 Zápis se bude konat v týdnu od 2. do 5. dubna 2024. Přesný termín, kdy si vás pozveme do školy,  vám sdělíme telefonicky či emailem nejpozději během měsíce března na základě vámi vyplněných údajů v elektronické přihlášce.

K zápisu dítěte vezměte s sebou rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce, doporučení (zprávu) poradenského zařízení, případně jiné zprávy týkající se diagnózy dítěte. Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělání budete vyplňovat v den zápisu u nás ve škole, případně můžete využít  další způsoby podání žádosti dle pokynů v příloze.

Zájemce o první třídu prosíme o vyplnění elektronické přihlášky  https://zslogolib.edupage.org/register/.

Den otevřených dveří, kdy můžete s dětmi přijít a neformálně si vyzkoušet několik hravých aktivit, případně blíže poznat školu se koná v úterý 12. 3. 2024 v čase 14:00 - 15:30.

V případě dotazů se obraťte na sekretariát školy: 482 416 416 nebo 778 536 643, příp. email havelkova@ssplbc.cz

 

Vnímám to jinak

Titulka26. 12. 2023      Ve čtvrtek 21. prosince 2023 se žáci druhého stupně v rámci projektové výuky věnovali lidským smyslům. Na cíleně zaměřených stanovištích si své smysly prozkoušeli. Zároveň si uvědomovali, jaké obtíže může přinést, pokud některý ze smyslů nefunguje, jak by měl. 

Více ve fotogalerii. 

Neseď doma a vyraz s námi do přírody

Titulka18. 4. 2024      V neděli 14. 4. jsme opět vyrazili na výlet. Tentokrát jsme dojeli vlakem do Lvové, tam jsme na nádraží navštívili domácí minizoo. Pak jsme se vydali směrem k zámku Lemberk, kde jsme si prohlédli  nádvoří, konírnu a vystoupali na věž, abychom se mohli porozhlédnout po okolí z ptačí perspektivy. Také jsme navštívili místo odpočinku dvanácti set vojáků, kteří zahynuli během sedmileté války. Dál naše cesta pokračovala k Markvartickému rybníku a ke Zdislavině studánce, odkud jsme si domů dovezli dobrou studánkovou vodu, podle legendy možná i léčivou. Nakonec jsme si všichni dali chutnou zmrzlinu v nedalekém motorestu a vlakem se vrátili do Liberce. Počasí nám přálo a výlet se vydařil. 

Více ve fotogalerii.

Noc s Andersenem 2024

Titulka24. 3. 2024      Dne 21. 3. se ZŠ logopedická zapojila do mezinárodní akce Noc s Andersenem. Program začal besedou s námořníkem Alexandrem Selkirkem, který se stal po svém ztroskotání předlohou Robinsona Crusoe. Následně čekala na účastníky čtyři stanoviště. Během celého večera zdolávali různorodé překážky, učili se vázat uzly, vyznat se v mapách, postavili si dům a poznávali plody a živočichy cizích krajů. U mnoha úkolů museli zapojit nejen své ruce a nohy, ale také svůj důvtip, spolupráci a fantazii. Celý projekt měl velký úspěch a věříme, že přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků.

Více ve fotogalerii.

Počítač je můj kamarád

Titulka13. 1. 2024      Dne 10. ledna 2024 se čtyřčlenné družstvo naší školy (Honza Soukup, David Nedoma, Radek Nosek, Terezka Kunstová) tradičně zúčastnilo celostátní počítačové soutěže ve Valašském Meziříčí. Spolu s nimi se v soutěži utkali žáci dalších 7 škol pro sluchově postižené z celé ČR. Soutěž se skládala ze tří kol. V prvním kole soutěžící prokazovali své znalosti a dovednosti v MS Word a MS PowerPoint, ve druhém kole se v programu Malování snažili vytvořit obrázek podle předlohy na dané téma, v posledním kole účastníci bojovali v počítačové hře.

Naši žáci se velice snažili, dařilo se jim skvěle ve všech třech kolech a v soutěži obsadili úžasné 2. místo.

Našim žákům děkujeme za perfektní reprezentaci školy a gratulujeme k výbornému výsledku.

Více ve fotogalerii.

Vánoční dílničky

vanocnidilnicky202322. 12. 2023 V pátek 15.12. jsme pozvali do školy také rodiče, prarodiče a sourozence našich žáků na již tradiční vánoční dílničky. Všem zúčastněným děkujeme za vytvoření příjemné a pohodové vánoční atmosféry.

Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

info12. 4. 2024 Výsledky zápisu do základní školy jsou zveřejněny v sekci Základní škola - úřední deska - rozhodnutí o přijetí.
Mgr. Jakub Karásek, ředitel školy

Druhý stupeň ZŠ na Ještědu

Jetd23. 3. 2024      Ve středu 20. března 2024 se druhý stupeň v rámci výuky vydal na Ještěd. Počasí přálo, a naši turisté si tak na vrcholu užili nejen krásný výhled na všechny světové strany, ale i hřejivé sluneční paprsky. 

Předvánoční přehazovaná

Titulka26. 12. 2023      Těsně před vánočními prázdninami poměřili své síly v přehazované naši starší žáci. Turnaj byl po celou dobu velmi napínavý. Prvenství si nakonec odnesla klučičí parta ze 7.D. 

Více ve fotogalerii ZŠ. 

Neseď doma a pojď s námi tentokrát za kulturou

Titulka17. 12. 2023      V neděli 17. prosince v podvečer se naši dobrovolní výletníci vydali do ostašovského kostela, aby tu díky souboru Šafrán nasáli předvánoční atmosféru. Koledy, živý betlém, cukroví i legrace. Nechybělo nám nic. :) 

Více ve fotogalerii. 

Volnočasové školní oblečení

Zkladn-kola-a-matesk-kola-logoped---Eliky-Krsnohorske-921---Liberec03DIGI-plakt4. 4. 2024 Krásný den všem. Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte na úvodní fotografii. Oblečení si aktuálně můžete pořídit na e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/ssplbc/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 17. 4. 2024. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce radost! S pozdravem a přáním pěkného dne, vedení školy.

 

Neseď doma a vydej se s námi tentokrát za poznáním

Titulka1. 3. 2023      Na poslední den jarních prázdnin jsme naplánovali dobrovolný výlet do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy na výstavu Stopami věků. Multimediální expozice nás přenesla do období od mladší doby kamenné až po raný středověk, prozkoumali jsme modely původních typů obydlí, obdivovali jsme archeologické nálezy a zaujaly nás i rekonstrukce pohřebních celků. Dobu a život v ní přibližovaly holografické projekce. Cestou zpět jsme stihli ještě procházku po Praze přes Staroměstské a Václavské náměstí. Máme další fajn zážitky, tentokrát z výpravy za poznáním. B. Beková a P. Smolová

Více ve fotogalerii. 

Tonda Obal na cestách

Tonda4. 1. 2024      Druhý den po vánočních prázdninách navštívila naši školu společnost EKO-KOM s ekologickým programem Tonda Obal na cestách. Tonda si děti získal a mnohé z nich dovedl ke skutečnému zamyšlení se nad tím, proč je recyklace důležitá a že se třídění odpadu týká i jich samých. 

Slavnostní zahájení výstavy prací našich žáků

Titulka7. 12. 2023      V úterý 6. prosince byla v Krajské vědecké knihovně slavnostně otevřena výstava výtvarných prací našich žáků. Navštívit ji zde můžete do konce prosince tohoto roku, a jelikož je částečně interaktivní, můžete se výtvarně vyjádřit i Vy.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách a na organizaci podíleli, zejména pak Pavlíně Kordové, která je duchem celé této akce. 

Více ve fotogalerii.