Loading color scheme

Orientační běh 2024

Orientan-bh28. 6. 2024      Ve středu 26. června si děti z druhého stupně zkrátily čekání na prázdniny tradičním orientačním během. Letos si mohli závodníci vybrat ze dvou různě dlouhých tras. Při zdolávání obou z nich mohli využívat mobilní aplikaci. 

Lanový park - 7.D a 9.D

Titulka3. 6. 2024      V úvodu prvního červnového týdne vyrazily třídy 7.D a 9.D do Lanového parku v Bedřichově. Někteří překonali své obavy, na trasu se vydali i navzdory svému strachu a v cíli měli sami ze sebe radost. Někteří byli ve výškách prostě řečeno jako doma. Pěší túru zpět do Liberce pak již zvládli s úsměvem naprosto všichni. 

Za perfektní den děkují dětem třídní učitelky. :)

Více ve fotogalerii. 

Chlapec v pruhovaném pyžamu

Chlapec-v-pruhovanem-pyamu19. 5. 2024      V druhém květnovém týdnu navštívily třídy 8. D a 9. D Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Čekala je tematická beseda na motivy knihy Kluk v pruhovaném pyžamu. Paní knihovnice třídám představila také stejnojmenný film. Žáci pracovali ve dvojicích, pročítali úryvky a odpovídali na otázky k textu. V rámci besedy se vžili do role malého židovského dítěte, které prožívá útrapy 2. světové války. V závěru měli žáci možnost seznámit se okrajově i s dalšími díly a filmy, které s touto tematikou úzce souvisí.

Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

info12. 4. 2024 Výsledky zápisu do základní školy jsou zveřejněny v sekci Základní škola - úřední deska - rozhodnutí o přijetí.
Mgr. Jakub Karásek, ředitel školy

Olympijský běh 2024

Olympijsk-bh24. 6. 2024      Ve středu 19. června 2024 se i děti z naší školy přidaly k akci s názvem Olympijský běh. Ve skupinách děti postupně zaběhly 800 metrů kolem Lesního koupaliště. Každá věková skupina má své jmenovité vítěze mezi chlapci i mezi dívkami. Gratulace a potlesk patří nejen vítězům, ale i všem zúčastněným běžcům, kteří vítězili někdy sami nad sebou. 

Mistrovství ČR v malé kopané pro žáky ze ZŠ pro sluchově postižené

Titulka-129. 5. 2024      Ve čtvrtek 23. května se v moravském městě Kyjov konal 33. ročník Mistrovství ČR v malé kopané žáků základních škol pro sluchově postižené. 

Turnaje se zúčastnilo 6 škol z ČR - Ostrava, Kyjov, Plzeň, Valašské Meziříčí, Brno a Liberec. Naši školu reprezentovalo 7 hráčů - Ouředník, Peréz, Kopřiva, Janů, Hájek, Urban, Kundrík.

Systémem hry „každý s každým“ čekalo naše chlapce 5 zápasů. Ve všech si vedli báječně, viděli jsme zajímavé a hodně napínavé boje. Nejhladší výhru získali chlapci nad Brnem, nejtěžší zápasy svedli s Valašským Meziříčím a Ostravou. Výsledkem byla jedna porážka, jedna remíza a tři výhry a celkově krásné třetí místo.

Dlouhou cestu do Kyjova jsme si zpříjemnili návštěvou největšího vodního zábavného parku – Aqualand Moravia a poznáním vodní nádrže Nové Mlýny s přilehlou vesnicí Dolní Věstonice.

Všem sedmi našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy na republikové akci. 

Více ve fotogalerii.

Dětský den 2024 "Děti u moře"

detskyden202429. 4. 2024 Zveme všechny děti naší školy, jejich rodiče a rodinné příslušníky, přijďte a přineste s sebou pěkné počasí!

Termín konání: ve středu 29. května 2024 od 14:00 do 15:30 hod.

Místo konání: na zahradě školy, při nepříznivém počasí v tělocvičně

 

Volnočasové školní oblečení

Zkladn-kola-a-matesk-kola-logoped---Eliky-Krsnohorske-921---Liberec03DIGI-plakt4. 4. 2024 Krásný den všem. Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte na úvodní fotografii. Oblečení si aktuálně můžete pořídit na e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/ssplbc/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 17. 4. 2024. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce radost! S pozdravem a přáním pěkného dne, vedení školy.

 

Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků 2024

SPORTOVKY-2420. 6. 2024      V polovině června se již tradičně konala jedna z nejstarších republikových soutěží v ČR - Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků.  Do Prahy (pořadatelem byla ZŠ pro sluchově postižené Holečkova) se na 59. ročník her sjeli žáci ze 12 škol pro děti se sluchovým handicapem z celé České republiky. Ve třech dnech je čekalo nejen soutěžení v atletice, plavání, malé kopané a basketbalu, ale zároveň i prohlídka města, vzájemné seznamování a další pestrý kulturně-společenský program.

Naši libereckou výpravu reprezentovalo 16 žáků – 8 dívek a 8 chlapců. První sportovní soutěží byla atletika, ve které jsme získali 1 stříbrnou medaili (Ondřej Kopřiva - skok vysoký). V plavání podali naši žáci dobré výkony, na medaile to ale nestačilo. Pokračovalo se kopanou chlapců a basketbalem dívek, naši žáci si vedli skvěle. Chlapci vybojovali úžasné druhé místo, dívky obsadily deváté místo.

V celkovém pořadí škol se po součtu všech získaných bodů umístil „Liberec“ na 11. místě.

Všem žákům, kteří reprezentovali naší školu, děkujeme za jejich nasazení a skvělé výkony.  Věříme, že si Sportovní hry v Praze naplno užili a rádi se zúčastní v červnu 2025 Celostátních sportovních her sluchově postižených žáků v Ostravě.

 Školu reprezentovali: Hornová, Ginčová, Peukerová, Vaculová, Valnohová, Skácelová, Pokorná, Buduláková L., Kopřiva, Ouředník, Hájek, Urban, Janů, Soukup, Novotný, Kundrík.

Neseď doma a vyraz s námi za historií, tentokrát do Terezína

Titulka19. 5. 2024     V neděli 19. května 2024 se dobrovolní výletníci vydali do Terezína. Zde jsme při příležitosti Terezínské tryzny navštívili různé objekty Památníku Terezín – Malé pevnosti, Magdeburská kasárna, Krematorium a Židovský hřbitov.

Velmi děkujeme Československé obci legionářské, především panu Josefu Doškářovi, jejímu předsedovi v Novém Boru, který nám cestu do Terezína velmi usnadnil.

Více ve fotogalerii. 

Aprílová kachna 2024

kachna202422. 4. 2024 Plaveckých závodů v Plzni se letos zúčastnili S. Skácelová, T. Peukerová, D. Novotný, O. Kopřiva a A. Peréz. Všem žákům děkujeme za plavecké výkony a reprezentaci školy.

Velikonoční dílny

velikonocnidilny202425. 3. 2024 V pátek 22.3. se na prvním stupni naší školy již tradičně uskutečnily velikonoční dílničky. Děkujeme vám všem, kteří jste se svými dětmi přišli a pomohli nám vytvořit příjemnou předvelikonoční atmosféru.

Branný den 2024

202405290742336. 6. 2024 Žáci 1.- 3. tříd si připomněli zásady chování v mimořádných situacích, v dopravě, při jízdě na kole či koloběžce a v přírodě. Řešili různé modelové situace, spolupracovali ve dvojicích i ve skupinách. Projektový den si všichni užili. Nahlédněte do fotogalerie školy.

Praha 2024

Titulka1. 5. 2024      I v letošním roce se náš celý druhý stupeň v rámci projektu Praha zúčastnil různých exkurzí. Nejmladší žáci navštívili centrum hlavního města, starší měli zajištěny prohlídky Pražského hradu či chrámu svatého Mikuláše a ti nejstarší si prohlédli Technické muzeum. Projektový den přinesl všem mnoho nových informací a zážitků.

Více ve fotogalerii.

Neseď doma a vyraz s námi do přírody

Titulka18. 4. 2024      V neděli 14. 4. jsme opět vyrazili na výlet. Tentokrát jsme dojeli vlakem do Lvové, tam jsme na nádraží navštívili domácí minizoo. Pak jsme se vydali směrem k zámku Lemberk, kde jsme si prohlédli  nádvoří, konírnu a vystoupali na věž, abychom se mohli porozhlédnout po okolí z ptačí perspektivy. Také jsme navštívili místo odpočinku dvanácti set vojáků, kteří zahynuli během sedmileté války. Dál naše cesta pokračovala k Markvartickému rybníku a ke Zdislavině studánce, odkud jsme si domů dovezli dobrou studánkovou vodu, podle legendy možná i léčivou. Nakonec jsme si všichni dali chutnou zmrzlinu v nedalekém motorestu a vlakem se vrátili do Liberce. Počasí nám přálo a výlet se vydařil. 

Více ve fotogalerii.

Noc s Andersenem 2024

Titulka24. 3. 2024      Dne 21. 3. se ZŠ logopedická zapojila do mezinárodní akce Noc s Andersenem. Program začal besedou s námořníkem Alexandrem Selkirkem, který se stal po svém ztroskotání předlohou Robinsona Crusoe. Následně čekala na účastníky čtyři stanoviště. Během celého večera zdolávali různorodé překážky, učili se vázat uzly, vyznat se v mapách, postavili si dům a poznávali plody a živočichy cizích krajů. U mnoha úkolů museli zapojit nejen své ruce a nohy, ale také svůj důvtip, spolupráci a fantazii. Celý projekt měl velký úspěch a věříme, že přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků.

Více ve fotogalerii.