Loading color scheme

Neseď o víkendu doma...

Titulka30. 4. 2025      V pátek 25. dubna odpoledne jsme vyrazili na třídenní výlet do Českého ráje. Dvě noci jsme strávili na horolezecké chatě v Sedmihorkách. Ještě v pátek jsme luštili zašifrovanou zprávu a hráli jsme Stopovanou s plněním úkolů a hledáním pokladu. Navštívili jsme symbolický horolezecký hřbitov. Cestou zpátky už byla tma a prošli jsme si stezku odvahy. V sobotu nás čekal velký celodenní výlet přes lázně Sedmihorky na Hrubou Skálu a dál na hrad Valdštejn. Cestou jsme se prošli v arboretu Bukovina. Po krátkém odpočinku jsme pokračovali přes Janovu vyhlídku zpátky na chatu. Ušli jsme více než 15km. Večer jsme si opekli u ohýnku buřty. Ráno jsme si sbalili věci, uklidili chatu a chystali se na cestu domů. Před odjezdem jsme si ještě stihli zaskákat  na trampolíně. Výlet se vydařil stejně jako počasí. 

Děkujeme všem maminkám, které se nám postaraly o snídani a napekly. Ani jsme to nestihli všechno sníst, zbylo nám na pondělní svačinu. Těšíme se na další výlet.

Neseď doma a vyraz s námi do přírody, tentokrát na Hamrštejn

IMG-20250413-WA000814. 4. 2025      V sobotu 12. dubna jsme se vydali s paní učitelkou na výlet ke zřícenině hradu Hamrštejn. Cestou jsme zdolali pořádný kopec. Počasí nám přálo a cesta utekla jako voda. Nechyběla ani jízda transbordérem pod Hamrštejnem, což byl pro mnoho z nás opravdový zážitek - kdo by nechtěl být chvíli na lanovce přes řeku? Během výletu jsme se také zastavili na ostašovském hřbitově, kde odpočívají ruští a italští vojáci ze zajateckého tábora za 1. světové války. Byla to tichá, ale důležitá připomínka historie, která nás donutila na chvilku se zastavit a zamyslet. 

Díky všem za skvělou atmosféru - a paní učitelce za to, že s námi vyráží i o víkendech. 

Více ve fotogalerii.

Praha není daleko (výlet za Tutanchamonem)

Titulka26. 3. 2025     Třídy u nás ve škole mají menší počty žáků, než je běžné na základních školách. Takže i když jely dvě třídy, bylo nás i s paní učitelkou 16. Takže jsme jeli žluťákem. Když jsme vyplnili pracovní listy k průběhu cesty, mohli jsme si poslouchat hudbu či koukat na filmy. Metro bylo zadarmo a za chvíli jsme byli v Letňanech. Viděli jsme spoustu věcí z pohřební komory faraona Tutanchamona. I jeho pohřební masku a spoustu sarkofágů. Poslouchali jsme každý svůj telefonní vysílač, který vypadal jako ovladač na televizi a na kterém bylo nahrané povídání k celé výstavě, různým zastavením a k filmu, který nám tam pustili. Ještě jsme si vyplnili připravené pracovní listy. Na Čerňáku jsme si dali pizzu a za chvíli jsme byli v Liberci. Líbilo se nám to. Třídy 7.D, 7.E, jeden žák ze 7.A a jeden žák ze 9.B

Více ve fotogalerii. 

Pomůcky pro nácvik psaní

Titulka5. 3. 2025      Jako na každé škole pořád hledáme možnosti, jak zjednodušit učení dětem. Naši žáci převážně ze 7.D se zapojili do projektu Tvorba pomůcek pro naše paní logopedky. V pátek odevzdali tři sestavy písmen pro snadnější nácvik psaní. Tvary písmen jsou vystřihané ze smirkového papíru a jsou dokreslené směry tahů. Jsou tak zapojeny hmat i oční kontakt. Jakou radost měly děti z dokončené práce je vidět na fotografii z předání.

Dětský den "S kamarády zvířaty"

detskyden202530. 4. 2025  Zveme všechny děti naší školy, jejich rodiče a rodinné příslušníky na Dětský den!

Termín konání: ve středu 28. května 2025

Čas konání: 14 – 15:30 hodin

Místo konání: na zahradě školy, při nepříznivém počasí v tělocvičně.

Přijďte a přineste sebou pěkné počasí. :-)

Aprílová kachna 2025 - plavecké závody

Titulka14. 4. 2025     Ve čtvrtek 3. dubna jsme se zúčastnili plaveckých závodů s názvem Aprílová kachna. Naši školu skvěle reperezentovalo šest statečných plavců: Honza Engler, Honza Ouředník, Lucie Buduláková, Tereza Peukerová, Dominik Novotný a Ondřej Kopřiva. 

Všem závodníkům děkujeme za nasazení bojovnost a dobrou náladu. Bylo to fajn dopoledne plné sportu, smíchu a pár kapek vody navíc. :)

Více ve fotogalerii. 

Neseď doma a vyraz s námi do přírody

Titulka26. 3. 2025      V sobotu 22. 3. jsme vyrazili na první jarní výlet do přírody za rozkvetlými bledulemi do Pekelského údolí nedaleko České Lípy u obce Zahrádky. Do České Lípy jsme cestovali vlakem a do nedaleké malebné obce Zahrádky pokračovali autobusem. Ze Zahrádek jsme se vydali údolím Robečského potoka zpět do České Lípy, ušli jsme asi 11 kilometrů. Peklo je národní přírodní památkou s největším kobercem kvetoucích bledulí v naší republice. Cesta je lemována skalními převisy, prochází se skalním tunelem a zamokřenými místy, po kterých lze přejít pouze po dřevěných chodníčcích. Počasí bylo skvělé a výlet se opět vydařil. 

Více ve fotogalerii.

Zápis do ZŠ pro školní rok 2025/2026

domc-ppravaM14. 1. 2025  Zápis do 1. třídy pro školní rok 2025/2026 se bude konat v týdnu od 7. do 11. dubna 2025. Přesný termín, kdy si vás pozveme do školy,  vám sdělíme telefonicky či emailem nejpozději během měsíce března na základě vámi vyplněných údajů v elektronické přihlášce. K zápisu dítěte vezměte s sebou rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce, doporučení (zprávu) poradenského zařízení, případně jiné zprávy týkající se diagnózy dítěte. Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělání budete vyplňovat v den zápisu u nás ve škole, případně můžete využít  další způsoby podání žádosti dle pokynů v příloze.

Zájemce o první třídu prosíme o vyplnění elektronické přihlášky  https://zslogolib.edupage.org/register/.

Den otevřených dveří ve škole proběhne dne 13. 2.  2025 v čase 14:00 - 15:30.

V případě dotazů se obraťte na sekretariát školy: 482 416 416 nebo 778 536 643, příp. email havelkova@ssplbc.cz

Projektový den v Praze: Historie a technika na dosah ruky

VG-126. 4. 2025      Ve středu 23. dubna 2025 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili projektového dne v Praze. Cílem bylo propojit výuku s reálnými zážitky a rozšířit obzory především v oblastech historie a techniky. Během dne skupinky složené z jednotlivých ročníků společně navštívily různé památky a instituce, které jim nabídly pohled na důležité okamžiky české historie i na technický pokrok. Celý den byl nejen poučný, ale i velmi inspirativní. Žáci pracovali ve skupinách na různých úkolech, tyto výstupy navazovaly na vědomosti získané v rámci výuky.

Těšíme se zase za rok!

Více ve fotogalerii: https://www.ssplbc.cz/fotogalerie/zakladni-skola/2691-projektovy-den-v-praze-historie-a-technika-na-dosah-ruky-2

Eshop se školním oblečením

Eshopjaro2025Milí rodiče, učitelé a žáci, od dnešního dne je znovu otevřen eshop se školním oblečením. Eshop bude otevřen 20 dní.

Odkaz zde: https://www.kraloveskoly.cz/ssplbc/

Hezký den, vedení školy

Exkurze do kostela Nalezení svatého Kříže v Liberci

Titulka13. 3. 2025      Ve středu 12. března poznali naši žáci vnitřní i venkovní prostředí kostela Nalezení svatého Kříže v Liberci. Zábavnou a zajímavou formou si obohatili své znalosti týkající se baroka. 

Více ve fotogalerii.

Počítačová soutěž ve Valašském Meziříčí

Titulka13. 1. 2025      V úterý 8. ledna 2025 se žáci naší školy zúčastnili tradiční počítačové soutěže „Počítač je můj kamarád“, která se konala ve Valašském Meziříčí. Naši školu reprezentovali Tomáš K. z 8.B, Honza E. a Honza O. z 8.D a Honza S. z 9.D.

Soutěž byla rozdělena do tří disciplín. První disciplínou byla práce s textem a tvorba prezentace na téma „umělá inteligence (AI)“. Druhá disciplína se zaměřila na malování, kde účastníci museli tvořit podle předlohy i na zadané téma „oslava“. Třetí disciplínou byla hra s názvem Vláček. Součástí programu byla také samostatná soutěž v programování micro:bitu.

Naši žáci se ve velké konkurenci neztratili. V hlavní počítačové soutěži obsadili krásné 4. místo, v kategorii programování se umístili na vynikajícím 2. místě.

Děkujeme našim reprezentantům za skvělou práci a vzornou reprezentaci školy!

Více ve fotogalerii.

Výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2025-2026

info16. 4. 2024 Výsledky zápisu do základní školy jsou zveřejněny v sekci Základní škola - úřední deska - rozhodnutí o přijetí.
Mgr. Jakub Karásek, ředitel školy

Noc s Andersenem 2025

ANDERSEN1. 4. 2025      Na ZŠ Logopedická se uskutečnil již třetí ročník akce Noc s Andersenem, tentokrát s tématem Cesta kolem světa. Do dobrodružství se zapojilo třicet žáků třetích až šestých tříd, kteří se na jednu noc stali odvážnými průzkumníky.

Celý večer odstartovala beseda s cestovatelkou, která dětem poutavě přiblížila život a cesty slavného českého objevitele Emila Holuba. Inspirováni jeho výpravami se žáci poté vydali na vlastní cestu kolem světa. S cestovními pasy v rukou postupně navštěvovali čtyři tematická stanoviště – kontinenty, kde plnili rozličné úkoly spojené s danou částí světa.

Po večeru plném dobrodružství čekal na žáky další zážitek – nocování ve školní knihovně mezi regály plnými knih. Ráno je pak čekala společná snídaně, která příjemně zakončila celou akci.

https://eu.zonerama.com/NocsAndersenem2025/Album/13047857

Projekt "Volby"

projektvolby13. 3. 2025 Projekt "Volby" si letos žáci čtvrtých a pátých ročníků zpestřili návštěvou Severočeského muzea. Prohlédli si výstavu Liberec kontra Jablonec. V rámci doprovodného programu plnili různé úkoly a především hledali informace. V závěru porovnávali podmínky pro život v obou městech a volili si "svoje" město. Výstavu doporučujeme i vám všem. 

Než vyrazíme na vánoční prázdniny...

Titulka22. 12. 2024      Poslední hodiny před vánočními prázdninami si děti z druhého stupně zkrátily každý podle svého gusta – někdo vyrazil za sportem do tělocvičny, do Bedřichova na běžky či ozdobit stromeček pro zvířátka do lesa. Jiní se ve škole věnovali deskovým hrát nebo výtvarničení. Jedna skupinka se vydala za kulturou. V rámci projektu Obrazy v galerii si nejdříve hráli na sochy a snažili se poznávat a zobrazovat různé pocity. S touto zkušeností si pak prohlíželi obrazy v Oblastní galerii.

Ačkoliv jsme si dopoledne užili, všichni se už nemohli dočkat, až zvonění odstartuje dny volna provoněné radostí, klidem a cukrovím.

Více ve fotogalerii.